1.11.2016 Petr Klempa

Nový web, nový systém, nové všechno a blog k tomu

Je to tady! A že už taky bylo na čase. Ve spolupráci s Hugem spouštím nový web, který bude stejně jako ten předchozí sloužit nejen jako „rozcestník“ na mé sociální sítě (Facebook a Instagram), kde najdete nejnovější ukázky mé tvorby, ale také jako prezentace portfolia a hlavně jako tento BLOG!

Blog je pro mě velká výzva a já mám výzvy a nové věci rád. Nejsem si jistý nakolik budou moje výlevy záživné (strašně rád bych napsal „záživný“), ale uvidíme.

Pořád ještě nevím, jak to chci vlastně pojmout. Spisovná čeština je prostě spisovná čeština, ale popravdě je mi u blogu sympatičtější ta nespisovná. Trhá mi to oči mnohem míň, než když napíšu, že mi to trhá oči mnohem méně. Nebo naopak?

Ale abych neodbíhal od tématu – jak už jsem psal nahoře, celý web tedy vznikl za spolupráce s Hugem, který jej dal dohromady doslova během pár dnů. Hugo je na první pohled docela zvláštní osobnost. To, jak se prezentuje navenek (a na internetu) je ale ve skutečnosti něco úplně jiného, než jaký je ve své profesní rovině. V tom, co dělá, je totiž opravdu seriózní profesionál s kvalitním přístupem ke klientovi. Podle mě má vlastně dvě tváře. Jedna je ta úchylná a zvrácená, kterou můžete poznat na jeho webu a ta druhá tvář je právě ta zcela rozdílná – seriózní a schopná.

Každopádně vývoj webu s blogem zabral necelý týden a Hugo zařídil všechny ty pro mne nudné a otravné věci, aniž bych musel hnout prstem. Vypracoval i návrh webu přesně dle mých představ tak, jak jsme se dohodli a v podstatě bych mohl web spustit mnohem dřív. Nakonec jsem ale web stejně kompletně překopal, protože jsem změnil názor na celkový vizuál a hlavně mě to začalo bavit, protože jsem se už nemusel starat o konfiguraci hostingu, mail serveru a dalších nudných záležitostí. Díky tomu to celé bylo jen o grafice a tvorbě designu, což je moje parketa.

Takže díky Hugovi jsem si ušetřil spoustu starostí a hlavně času, který jsem mohl věnovat jiným věcem. Třeba Fujifilmu. A to mluvím jak o celkovým (hah, tady mi ta nespisovnost sedne zase mnohem líp, asi na tu spisovnost kašlu) přechodu na novej digitální systém, kdy za sebou definitivně zanechávám Canon, ale i o oficiální spolupráci s českým zastoupením Fujifilmu, kterou se mi nedávno podařilo navázat. Ale to je už zase jiná kapitola.

Stay tuned!

Takže když to shrnu – je tu nový web. Ale už nebude jen pro nový lidi, kteří na něj zavítají a dostanou se tak na sociální sítě, kde mě mohou sledovat. Bude hlavně pro všechny, který bude zajímat můj blog, kde se chci rozepisovat o mých nových zážitcích, foceních, cestování a vůbec všeho, co mi příjde na mysl a budu se o tom chtít rozepsat. A na to se moc těším. Jo a psát to budu nespisovně!

 
 
 
 
 
 
 
 
 

Tagged: