28.11.2016 Petr Klempa

Jak jsem potkal Rusku v Praze a o focení TFP obecně

Evgeniia

Rusku jsem v Praze opravdu potkal, ale nebyla to náhoda. Jak jsem se už zmiňoval v jednom příspěvku na Facebooku, vždycky když mám volnou chvíli při pracovní cestě do Prahy, snažím se čas využít na maximum a tak jsem zase pro jednou vyhlásil TFP akci a bylo. Proběhla nějaká komunikace s několika modely, zjistilo se kdo má čas ve stejnou dobu jako já a pak už to bylo jen o výběru lokace a outfitu. Jak to dopadlo?

Na focení jsem se domluvil s Ruskou jménem Evgeniia Baliasnikova, která mě zaujala hlavně svým nadšením. A taky samozřejmě spoustou dalších věcí, žejo. Měla i vlastní nápady, nabídla skvělej outfit a tak nebylo co řešit. Navíc disponuje zkušenostma z oboru modelingu a co víc, sama trochu fotí, takže to vypadalo na skvělou spolupráci.

Evgeniia

Chtěl jsem pár streetových portrétů z prostředí Pražškých ulic v centru, což modelce taky vyhovovalo a musím říct, že jsem s fotkama spokojenej. S focením jsme začali někdy okolo půl čtvrtý a to už v tuhle roční dobu nebývá moc světla – jenže to je přesně to co jsem chtěl. A potvrdilo se mi, že v „low light“ musím fotit mnohem víc než doposud, protože to nese svoje ovoce.

Každopádně pro ty z vás, kteří ani nevědí co je to zkratka TFP, tak se to pokusím trochu osvětlit. „Time for prints (TFP) je forma dohody mezi fotografem a modelem/kou na focení, ve kterým nejsou žádný straně účtovány peníze a výsledný fotografie mohou obě strany využít pro svou prezentaci“ (a jo, tenhle text jsem zkopíroval z Wiki – protože se mi nechtělo to vymýšlet a taky proto abych vám ukázal, že co nevíte najdete na netu stejně jako já během pěti vteřin).

Takže proč to dělám? Protože chci doplnit svoje portfolio o zajímavý tváře/projekty přesně podle svýho gusta a ne formou zakázky. Modelům, za odměnu že musí trpět moje požadavky, jsou výsledný fotky který může používat jak jen uzná za vhodný a já mám přesně to co chci. A funguje to i opačně. Takže pokud máte nápad, kterej byste rádi zrealizovali, ale sami na to nestačíte, nebuďte líní a napište vytipovanýmu fotografovi, kterej vás zaujal vlastní tvorbou a zkuste mu nabídnout svou vizi. Třeba zaujmete a domluvíte se (čekám na zprávy).

 

dscf8137
dscf8109
dscf8125
dscf8183

Tagged: