27.12.2016 Petr Klempa

Den s Adel

dscf8950

Adéla

Mělo to být další rychlý „chillout“ focení v ulicích centra mezi lidmi. Něco okolo hodiny a mělo být hotovo. Přijela totiž ze Zlína a měli jsme naplánovanej i zpáteční spoj. Takže to bylo jasně daný. Nakonec se ale zdržela asi na čtyři, až pět hodin a odjela skoro až k večeru.

Focení s Adélou jsme i dokonce o jeden den odkládali. Bylo toho hrozně moc a celou věc jsme domlouvali fakt na poslední chvíli. Takže ten jedno-denní odklad bodl. Když přijela, říkala, že ve Zlíně bylo pěkně hnusně. Padal sníh, do toho pršelo a v Olomouci to nebylo o moc jiný. Jenže to mě osobně vůbec nevadí. Ba naopak – nad městem byl obří difuzér v podobě šedivých mračen, ulice byly mokrý a lesklý – bylo sychravo. Prostě paráda. Fotili jsme v centru Olomouce a šlo to jako po másle. Adéla je prostě ten typ holky, u který i blbý ksichty vypadají dobře.

dscf8950

Adéla

V průběhu focení jsem se o Adéle dověděl zajímavý věci. Je to zároveň jedna z těch osob, který dělají samý zajímavý věci. Od dvanácti dělala na portrétech slavných osobností, což jí přivedlo ke grafickýmu designu. Pak nastoupila na uměleckou školu a teď aktuálně studuje na Univerzitě Tomáše Bati ve Zlíně (grafickej design a tomu podobný věci). Začala pak dělat do focení a potom i do videa.

Začala i podnikat se svým vlastním produktem a pohybovat se tak víc v oblasti obchodu. Navrhuje vlastní batohy a náramky. Má vlastní značku – Ady brand. A je toho mnohem víc. Dokonce zastává jeden z mých názorů – skočit do všeho po hlavě a využít tak každý příležitosti. Takže se tak vlastně sešly dvě podobně trhlý osoby na jednom místě.

No a navíc má taky zkušenosti s modelingem, takže to s ní šlo fakt snadno. Jenže pak nám začala být pěkná zima, tak jsme to zapíchli na obědě. Po obědě jsme zjistili, že to asi ujelo (spíš teprve ujede a nechce se nám to dohánět) a tak jsme ten odjezd trochu odložili a šli fotit dál. Prolezli jsme snad skoro celý město a to i včetně nějakých interiérů, takže tady je další várka portrétů.

Pomalu začínám uvažovat nad tím, že si trochu přenastavím systém a začnu do TFP vkládat víc vlastní invence a možná začnu vymýšlet nějaký smysluplnější projekty. Přecejen, tohle jsou jen obyčejný portréty. Možná je na čase z toho udělat něco víc, ačkoliv mi TFP vždycky umožňovalo si tak trochu odfrknout a nic neřešit, na rozdíl od zakázek, kde mám nějaký „zadání“.

Chceš taky takový fotky? Tak tady tak neseď, nekoukej a místo toho napiš.

dscf0039
dscf0014
dscf9823
dscf0098
dscf9809
dscf9661
dscf9618
dscf9789
dscf9905
dscf9881

Tagged: