23.1.2017 Petr Klempa

Lucie, štafle a Café new one

Lucie

Minulej týden jsem fotil s Lucií ve skvělejch interiérech designový kavárny Cafe new one v Olomouci. A co tam dělaj ty štafle? Krom takovejch těch „normálních“ fotek totiž došlo na focení dost zvláštních kompozic o kterých do teď nevím, co si myslet. Znáte to, sem tam narazíte na něco zvláštního. Něco divnýho. Ale nějakým způsobem vás to zaujme, protože vlastně nevíte co si o tom myslet a tak v tom hledáte tu autorovu hlubokou myšlenku. Jste fascinovaní. Obávám se, že tohle není tak úplně tenhle případ, ale přesto jsem se rozhodl něco z toho ukázat. Pro jistotu to ale prolnu i nějakýma normálníma fotkama.


Vzniklo to vlastně úplnou náhodou. Původní koncept tady o tomhle setu byl jasnej hned od začátku, ale pak jsem objevil něco, co mě nadchlo.
Ale popořadě. S Lucií jsem chtěl nafotit pár zimních, streetovejch fotek v pohybu. Vzhledem k tomu jaká je ale v poslední době kosa, jsem to neviděl na dlouho. Dalším bodem programu teda mělo být focení v interiérech a pro tyhle účely jsem si vyhlídl moc pěknou kavárnu v Olomouci. Café new one. Skočil jsem se tam den předem domluvit a seznámil se s Jirkou Novosadem, kterej se ukázal jako moc vstřícnej a milej týpek. Provedl mě celýma interiérama a poskytl mi je k dispozici jak jen budu potřebovat.
No a tady to začalo. Když mě prováděl kavárnou a později volnejma prostorama nad ní, všiml jsem si právě těch štaflí. Horní prostory byly ještě čerstvě po nějaký akci a v jedný části, co se měly odklidit, byly postavený ty štafle. Jak jsem to viděl, tak mi to nějak secvaklo. A když mi říkal, že to tam už zítra určitě nebude, tak jsem ho zastavil se slovy, zda by to tam nemohlo do zítřka ještě vydržet. A on že jo, že to není problém. S úsměvem.

To jsou ony!

Nevím proč mě to zaujalo. Ale chtěl jsem s tím něco udělat a byl jsem do celý věci fakt zapálenej.
Co se výsledku týče – druhej den po focení mi to moc nesedělo. Nějak jsem od toho očekával víc. A měl jsem pocit, že se mi to stejně nepodařilo uchopit tak, jak jsem si představoval. Ale ono to možná chce čas, protože jsem sám autorem a tak to vnímám nijak. S odstupem času si v tom totiž nacházím svý. Takže kdoví. Kouknu se na to za měsíc a třeba si řeknu WOW.. a nebo taky ne.

Náplánovaný to teda bylo a tak se šlo. Něco jsme pofotili venku, ale moc jsme tomu nedali a zapíchli to rovnou v kavárně. Tam jsme si dali čaj a pak šli fotit do horního patra kavárny.
Lucie byla opravdu skvělá. Komunikativní, otevřená veškerejm nápadům a člověk se s ní fakt nenudil. Příspívala k věci i vlastní invencí, takže paráda.
Vzhledem k tomu, že jsme měli k dispozici snad celej dámskej šatník a tak velký a zajímavý prostory, tak to ve výsledku zabralo snad přes tři hodiny. To místo tam je opravdu skvělý, s dostatkem přirozenýho světla skrze velký okna, takže by se tam toho dala udělat spousta. Bohužel ale určitě ne za jedno odpoledne. A co víc, Lucie měla na programu ještě učení se na státnice, který tuto středu úspěšně zvládla. Takže velká gratulace.

A samozřejmě musím poděkovat za zpřístupnění prostor kavárny Cafe new one. Stavte se tam, je to tam fakt moc pěkný a pokud jste na sladký, tak se vám tam bude líbit.

Jó! A jsem zvědavej na feedback ohledně těch štaflí, takže pište komentáře, nebo zprávy. Jsem fakt zvědavej, zajímá mě to. Dík!

DSCF4459-2
DSCF4201
DSCF4465
DSCF4285
DSCF4468
DSCF4669
DSCF4659
DSCF4441-2
DSCF4670
DSCF4482-2
DSCF4649
DSCF4755

Tagged:

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *