12.2.2017 Petr Klempa

Jassmine

DSCF5688

S Bárou to mělo být rychlý a jednoduchý focení na sčuchnutí se k postupu na další možnou spolupráci v budoucnu. Aspoň tak jsem si to představoval na cestě do Prahy, kde jsem měl strávit několik dní. Den před tím jsem trávil večer v kavárně X-Foto gallery při psaní článku o tom, co jsme spáchali s Wencou (Pach síry), když v tom jsem od vedlejšího stolu zaslechl svoje jméno.

Dopsal jsem větu a podíval se k hloučku lidí s foťákama. Zaslechl jsem jen útržek. Konec věty s mým jménem a začátek další. Myslím, že to bylo něco jako “ … Petr Klempa. Ten má ten postproces … “ a teď už nevím jakej, ale vím, že to pokračovalo něčím jako „… zajímavej a to se mi líbí“. Nebo něco takovýho, co já vím. Možná si to přikresluju. Jo, asi určitě. Však on se autor třeba ozve.
Každopádně jsem se natočil tím směrem a skočil do řeči se slovy „Já jsem tady, jen tak by the way.. „. Všichni se na mě otočili a já pravděpodobně zrudnul. Přišlo mi, že se v místnosti z ničeho nic oteplilo tak na 30°C. Ikdyž je známo, že tamní barman nechtěně kavárnu vcelku účinně vytápí pomocí myčky (Kovy).

No prostě se pak strhla nějaká konverzace na téma postprocess, pak na téma mých zvlášních způsobů zachytávání scén a ani nevím jak se to stalo, ale dostali jsme se k Báře. K tý, se kterou jsem měl následující den setkat. V tom se jeden z nich, Vítek, zasmál a řekl. „Jó, to je moje holka“. Well, tohle se mi ještě nestalo.
Byl to zajímavej večer, seznámil jsem se s dalšíma divnejma* lidma, probrali různý věci a taky že prej jsem Petru Kotrlíkovi pomohl ohledně postprocessu, což mě moc těší. Zdravím Petře! A Vítku. A Davide. A … už nevím kdo další tam seděl. Sorry.

No ale abych to moc nenatahoval, vyzvěděl jsem na Báru nějaký špeky a druhej den se prostě šlo. Vím, že Petr Kotrlík říkal, jak ho zajímá výsledek v porovnání s tím co dělá Vítek. To právě kvůli tomu, jak já vnímám scénu a jak s ní pracuju (o tom víc v článku s Katte). Na druhou stranu Bára se tímhle živí a je v tom fakt dobrá, takže jsem se chvílemi nechával vést a zkusil si to zase trochu po staru. Samozřejmě jsme ale zkusili i trochu dynamiky v pohybu, ale Petře, zas tolik jsme tomu nedali.

Bára, nebo-li Jassmine, je vcelku zvláštní osoba. Komunikativní, milá a zajímavá. Krom toho, že se věnuje modelingu a vzdušný akrobacii tak získala titul Czech Beauty Star 2016. Bára je ten typ člověka, kterýho neprokouknete během dvou hodin. Ještě pořád si ji neumím zařadit. Fotilo se s ní ale parádně. Ona v tom prostě chodí a je to znát. Šlo to rychle a snadno. A tak jsme nakonec ještě na drzo zkusili zneužít nějaký interiéry. Bára navrhla podnik Café Myšák, kolem kterýho jsme šli. No tak jo. Ačkoliv nás barman přesvědčoval, že nahoře v patře není místo, tak jsme se nedali a vtrhli tam. Teda – ona Bára udělala oči a nějak změnil postoj. Z ničeho nic. Do patra jsme chtělo proto, že to tam vypadá mnohem zajímavěji, než v přízemí. Takže jsme to tam zabrali, dali si čaj, kafe a bylo hotovo.

*to je v mým podání lichotka

DSCF5713 DSCF5961 DSCF6091 DSCF5684 DSCF5833 DSCF6109 DSCF6016 DSCF6118 DSCF5728 DSCF5908 DSCF5682 DSCF6107 DSCF5899

Tagged: