26.2.2017 Petr Klempa

The weekly shoots book Mk. I – Saal Digital

DSCF8411
Tak konečně mám hotový svoje první tištěný portfolio. Dával jsem si dost na čas, měl jsem ji mít už před půl rokem, ale chtěl jsem ještě počkat, protože jsem měl v plánu spoustu věcí, který bych do ní chtěl nacpat. No a koho jinýho jsem si na tuhle spolupráci mohl vybrat, než Saal Digital.

FOTO expo Praha 2016

Se Saal Digital jsme se sčuchli už dávno. Začalo to výhrou v jedný soutěži, kam jsem poslal fotky jen tak – že to zkusím, protože jsem nikdy nic nevyhrál. Ale vyhrál jsem a nakonec z toho vyplynula objednávka na velkej obraz filmovýho formátu do koupelny. O produktech a celkově kvalitách služeb Saal Digital jsem věděl dlouho, dokonce jsme se osobně potkali na FOTO expo 2016 v Praze v listopadu. Bylo strašně milý potkat lidi, kteří si pamatují mou vítěznou fotku (nejen proto, že ji zvolili). Tehdy jsem si osahal jejich produkty na živo a věděl jsem, že ten obraz budu chtít od nich. A fotoknihu stejně tak. Tu jsem odkládal, protože jsem chtěl nasbírat ještě spoustu materiálů, ale ten obraz jsem vezl domů už na Vánoce.

Obraz

Saal Digital není jen o kvalitě produktů, ale taky o skvělým klientským servisu. Ten přístup jakej mají se mi prostě líbí. Obraz jsem objednal a hned druhej den u baráku stála dodávka se zásilkou z Německa. Epic. A když jsem obraz rozbalil bylo to jedno velký němý „WOW“ v mý hlavě.

Samozřejmě mi bylo nabídnuto nechat si vyrobit fotoknihu na zkoušku „zdarma“. Jejich akce „fotokniha za recenzi“ je docela známá. A tohle je jedna z mnoha recenzí, která (si myslím) dělá Saalu skvělý jméno.
Funguje to úplně jednoduše, dostanete časově omezenej kupón, kterej využijete na konci sestavování návrhu výsledný knihy v editoru. Na uplatnění kupónu máte 14 dní, což je dost dlouhá doba, ale měl letět do Itálie a nafotit další hromadu fotek, který jsem tam chtěl. A v Saalu mi vyšli vstříc a dokonce se zeptali na kdy to tak vidím, že se mi sami v tu danou dobu ozvou, ať na to nemusím myslet. No není to krásný?
Asi před týdnem opravdu přišel e-mail tak jak jsme se domluvili a všechno jsem mohl začít realizovat. Boží.
Celej produkt si navrhnete v jejich editoru, kterej stáhnete na webu. Když jsem ho otevřel, hodil jsem facepalm a řekl si „Achjo, tohle bude vopruz. Nad tím určitě strávím hodiny… „. Ale kupodivu ne. Soft mají fakt jednoduchej a srozumitelnej. V podstatě se dá říct, že návrh knihy jsem měl hotovej za 20 minut a z toho asi tak víc jak polovinu času zabral výběr fotek, který bych chtěl využít. Takže za editor dávám palec nahoru.

WOW

Návrh knihy jsem odeslal tuším minulou neděli a hned v úterý, co se nestalo? Dodávka se zásilkou z Německa stála na náměstí. Bomba. Balík jsem otevřel už ve výtahu (ten tady v našem baráku jede tak pomalu, že ho předběhnete po schodech normální chůzí) a když jsem pak vytáhl knihu z kartonový krabice a viděl ji přes pěnovou folii, už to nebylo jen o němým „WOW“, ale spíš něco jako „Ohhh, daaaamn! Looking so great!“. Fakt jako jo (bylo tam i nějaký sprostý slovo – domyslete si). Líbilo se mi to tak moc, že jsem si to přes tu folii musel vyfotit ještě před rozbalením.

No a co se celkovýho provedení a kvality knihy týče – nemám co vytknout. Chtěl jsem něco menšího, tenkýho – prostě takový „kapesní“ portfolio, který člověk může vytáhnout z brašny kdekoliv. Volil jsem mat a byla to dobrá volba. Barevný podání vynikající. Naprosto se shodující s tím co vidím na monitoru, přesně tak, jak to má být. Celá vazba je strašně pevná, kvalitní. A dá se rozevřít tak, že si člověk může nechat natisknout fotku klidně přes celou dvoustranu, protože ohyb je téměř neznatelnej. Po rozevření knihy totiž dostanete krásnou rovnou plochu.

Vážně tomu nemám co vytknout, vlastně se těším na další knihu za rok a taky můžu říct, že mi tenhle počin pomohl se rozhodnout v další věci. Začnu tisknout fotky na fotopapír, protože se ukázalo, že je o to jednak zájem a pak … fotka na papíře vypadá prostě nejlíp. První vytištěnou fotku po mě chtěla Romana Jokelová už před nějakou dobou a myslel jsem si, že si dělá srandu, když si řekla i o věnování. Prostě what? A pak přišli další. No tak jo! A moc rád! A co mám úplně nejraději – když někomu dám vytištěnou fotku do ruky a vidím jak se uculuje. No to je skvělý! Tohle normálně nezažiju, protože fotky dodávám v digitální podobě webový skrze rozhraní třeba mailem, žejo. Ale tohle? To je jiná. Fotka na papíře je super.

DSCF8477DSCF8563DSCF8558DSCF8562DSCF8555DSCF8554DSCF8530DSCF8567DSCF8556DSCF8548DSCF8529DSCF8557DSCF8552DSCF8549DSCF8485DSCF8475DSCF8481DSCF8564

Tagged: