10.7.2017 Petr Klempa

IGNiTION GLiTCH

Tenhle projekt ležel na stole snad tři měsíce. Někdy v březnu za mnou přišel Flankey s něčím neobvyklým. Říkal, že to chce zvěčnit a že to chce jenom odemne. Tak jo, řekl jsem.

Je to něco úplně jinýho, než jsem zvyklej fotit. Mýmu brandu to tak úplně neodpovídá, není to moje parketa, ale člověk dokáže cokoliv. Ostatně s tímhle vědomím jsem se před rokem vrhl do audiovizuální tvorby naplno po hlavě.

(tohle si pusť na pozadí k článku)

 

Když jsem viděl fotku toho, co má za spešl outfit, se kterým chce fotit, tak jsem byl překvapenej. Vypadalo to zajímavě, ale absolutně jsem netušil jak to uchopit. Jak s tím vůbec pracovat?

Vyrazili jsme na první session. Zkoušení, testování a promýšlení konceptu v terénu. Vzhledem k velký odrazný ploše v hledí jeho masky jsem měl velký problémy s tím, jak to vůbec nafotit tak, abych se nestal rušivým elementem v odrazu. A to je ve spojení s širokým ohniskem, který já využívám, docela problém. V průběhu prvního focení jsem byl na vážkách. Celý to bylo o promýšlení každýho úhlu do detailu, ale nakonec z toho i něco bylo.

V průběhu nás mě napadlo, jak to celý nafotit. Přizvat k tomu někoho dalšího, někoho, koho už dobře znáte – Elizabeth.

Bad guy a hezká tvářička – to zní prostě zajímavě. A vzbuzuje to fantazii, řekl jsem si. V páru by se to dalo uchopit hned několika směry.

Než jsme se ale všichni sešli a našli společnej termín, uplynuly tři měsíce. Nemůžu však říct, že by to něco narušilo, prostě jsme do toho šli a nafotili to. Já tomu pak udělal custom postprocess, aby to mělo tu správnou atmosféru a zaměřil se i na „RGB“ split glitch efekt. Můj obvyklej postprocess by tomu prostě nesedl, takže to chtělo něco novýho.

Došlo teda na spešl outfit, přizval jsem k tomu i profesionální modelku a věnoval tomu hodinu navíc při vytváření custom postprocessu. A aby toho nebylo málo – nafotil jsem to na středoformát. Ke GFX prostě z ničeho nic přišlo nový sklo. 23mm, první kus v republice a já ho musel podrobit testům. V tom případě nebylo co řešit.

Schválně vůbec nebudu vysvětlovat o čem tenhle photoshoot je. Co má představovat, nebo znázorňat. To si každej najde sám a hlavně po svým. A vzhledem k ohlasům na první fotku, kterou jsem vyhodil na sociální sítě před pár dny, hádám, že si každej fakt bez problému najde to svý.

Jo a – Flankey? Fakt byste měli kliknout na ten odkaz, protože tenhle člověk je mág.

Tagged: