The weekly shoots

 

read

#40

Operation Retribution – v zajetí zelenejch mozků

V polovině září jsem si vzal svou první dovolenou v životě. Jen proto, abych se mohl plazit na pustým, časem zapomenutým ostrově, kdesi na hranicích Bosny v příšerným terénu a nechal do sebe střílet sto chlapů a jednu ženskou v plný polní.

To samozřejmě trochu přeháním, střílelo jich po mě jen něco málo přes padesát a na tom ostrově byla dokonce i pitná voda.

Read more

Loupedeck – konzole pro hračičky

Loupedeck – konzole určená a vyvíjená cíleně přímo pro Adobe Lightroom. Tím pádem přímo pro fotografy, kteří se alespoň trochu zabývají postprocessem vlastní tvorby.
Poslední dva týdny jsem ji testoval a dneska jdu ven s článkem, do kterýho jsem shrnul svoje dojmy a postřehy.

Read more

IGNiTION GLiTCH

Tenhle projekt ležel na stole snad tři měsíce. Někdy v březnu za mnou přišel Flankey s něčím neobvyklým. Říkal, že to chce zvěčnit a že to chce jenom odemne. Tak jo, řekl jsem.

Je to něco úplně jinýho, než jsem zvyklej fotit. Mýmu brandu to tak úplně neodpovídá, není to moje parketa, ale člověk dokáže cokoliv. Ostatně s tímhle vědomím jsem se před rokem vrhl do audiovizuální tvorby naplno po hlavě.

(tohle si pusť na pozadí k článku)

Read more

Krkonoše, vlci a video

Krkonoše, československej vlčák, sychravo a chladno. Dva dny v horským prostředí, kde se počasí mění z minuty na minutu. Od uveřejnění mýho „prvního“ videa je to už pár dní, ale co všechno za tím vlastně stálo a vůbec – jak to vznikalo? Read more

Daruj vlasy. Cože? Vlasy.

DSCF7805

Well, stejně jako všechny předešlý články bude i tento o nějaký fotografický tvorbě. Ale titulek už sám o sobě prozrazuje nějakej vyšší smysl. Teda ne, že by byl tenhle článek celej jen o „konání dobra“,  ale trochu se o to opírá. Barča měla dojet do Prahy na návštěvu a při tý příležitosti darovat svoje vlasy po svý velký proměně nadačnímu fondu Šance Onkoláčkům. No a o co vlastně jde?

Read more

Olga – herečka od koní

DSCF7285

Olga je herečka. Narazil jsem na ni na Instagramu a už ani vlastně nevím jak a kde. Ale pamatuju si z Insta stories ten její úsměv a rozevlátý vlasy – takovej ten typicky americkej look. V tu chvíli mi bylo jasný, že s ní chci nafotit letní fotky u vody plný pozitivní nálady.

Celý to proběhlo typicky v mým obvyklým stylu. Domluvili jsme si jen místo, čas setkání a šlo se. Žádný promýšlení konceptu ani velký projektování. Co se namanulo, to se nafotilo. Takže jsme to vzali přes náplavku, skrz novou kavárnu SmetanaQ a pak ještě kousek podél nábřeží. Rychlý, jednoduchý a žádná křeč.

Read more

Svatba: Bára & Honza

DSCF3243

Tahle svatba byla prostě skvělá. Krásnej obřad, skvělý místo, počasí, ale hlavně lidi. A o těch je to vždycky.

U mě je focení svatby hlavně o lidech a emocích, který prožívají. O těch momentech, co se neopakují. A tak právě proto chci vždycky zachytit atmosféru takovou jaká byla a to bez cenzury. Protože takový fotky pak vyvolávají vzpomínky, pro který lidi roní slzy.

Read more

Dva dny, tři digitály, devět Instaxů – Olomoucký Majáles UP

COVER1

Olomoucí se zase po roce prohnala festivalová atmosféra – letos už sedmej ročník Majálesu studentů Univerzity Palackého. Když jsme před půl rokem dumali nad tím, jak pojmout oficiální fotoreport pro tento ročník, ještě jsem neměl ani sebemenší tušení o tom, že to celý vlastně padne celou vahou na moje ramena. Read more

Workshop? Tak jo!

DSCF1541
Denně mi chodí zprávy s dotazy ohledně toho, zda nedělám taky workshopy. A to ať už jde o individuální workshopy, na jednotlivý témata, tak i o workshopy celýho rozsahu procesu tvorby nějakých fotek.
Jsem spíš pro to ty kurzy zprostředkovávat. A tím míním kurzy s jinýma kreativníma lidma, než jsem já. Ale po těch všech zprávách, dotazech a dokonce i faktu, že o to projevili zájem lidi jako je například Honza Řeháček, nebo Tomáš Felcman, tomu už moc nešlo odolat.
Read more

X100F – na dosah dokonalosti

Koncept série X100 od Fujifilmu jsem vždycky považoval za dokonalej. A myslím, že se najdou jedinci, kteří by se mnou mohli souhlasit. Koncept se od realizace ale často liší a když si vzpomenu na první model týhle série pod označením X100, tak se pousměju. Proč? Protože dneska je tady už čtvrtá generace a ta je na takovým levlu, o kterým se nám před pár lety ani nesnilo.

DSCF9229 Read more

GFX poprvý v republice

DSCF9960
Jestliže sledujete mou aktivitu, nejspíš už víte o čem GFX je. Celej ten humbuk kvůli těm třem písmenům GFX se táhne už od února, kdy byl novej středoformát Fujifilmu představen v New Yorku a ve Francii. A před týdnem už dorazilo i sem k nám, do Prahy. Včerejšíma předváděčkama, který jsme uskutečnili ve FotoŠkodě, Megapixelu a Fujifoto, jsme ho zároveň oficiálně uvedli do prodeje. A tohle? Tohle je článek o tom jak jsem si s ním potykal ještě před uvedením na trh. Read more

„Currently based in Prague“

14124911_659724677530769_3714012489222623643_o

28.2.2017 – moje další takzvaná „první noc v novém bytě“. Tentokrát v Praze. Je skoro jedenáct, sedím u novýho stolu a po celodenním shonu konečně odesílám poslední mail. Za mnou Romana, po který beru byt zatím co ona odlítá do Indonesie, ještě něco datlí do svýho MacBooku a já přemýšlím nad tím jaký to vlastně bude. Read more

The weekly shoots book Mk. I – Saal Digital

DSCF8411
Tak konečně mám hotový svoje první tištěný portfolio. Dával jsem si dost na čas, měl jsem ji mít už před půl rokem, ale chtěl jsem ještě počkat, protože jsem měl v plánu spoustu věcí, který bych do ní chtěl nacpat. No a koho jinýho jsem si na tuhle spolupráci mohl vybrat, než Saal Digital. Read more

Arménie – první útěk z Evropy do Asie

DSCF4636_stitch

Když se řekne Arménie, co si vybavíte? Já si vybavím skvělou kuchyni, zákon silnějšího na silnicích a život bohatých versus život chudých. Moje cesta do Arménie byla jednoznačně zajímavá. Naprosto žeru cizí kouty světa, který jsou tolik odlišný od toho našeho. Jiný lidi, jiná kultura, jinej kraj, jinej svět. Read more

Jassmine

DSCF5688

S Bárou to mělo být rychlý a jednoduchý focení na sčuchnutí se k postupu na další možnou spolupráci v budoucnu. Aspoň tak jsem si to představoval na cestě do Prahy, kde jsem měl strávit několik dní. Den před tím jsem trávil večer v kavárně X-Foto gallery při psaní článku o tom, co jsme spáchali s Wencou (Pach síry), když v tom jsem od vedlejšího stolu zaslechl svoje jméno. Read more

Pach síry

DSCF5237noiswe

Máš vizi, máš naprosto jasnou představu a pak se objeví někdo, kdo ji má taky. A vlastně sám sebou doplní všechno, co ti chybělo. Tohle byla jedna z akcí toho typu, kdy si jdeš pro jednu určitou fotku, kterou máš v hlavě. A šli jsme si pro ni s Wencou. (nebo aspoň já si pro ni šel – jemu to bylo fuk) Read more

Lucie, štafle a Café new one

Lucie

Minulej týden jsem fotil s Lucií ve skvělejch interiérech designový kavárny Cafe new one v Olomouci. A co tam dělaj ty štafle? Krom takovejch těch „normálních“ fotek totiž došlo na focení dost zvláštních kompozic o kterých do teď nevím, co si myslet. Znáte to, sem tam narazíte na něco zvláštního. Něco divnýho. Ale nějakým způsobem vás to zaujme, protože vlastně nevíte co si o tom myslet a tak v tom hledáte tu autorovu hlubokou myšlenku. Jste fascinovaní. Obávám se, že tohle není tak úplně tenhle případ, ale přesto jsem se rozhodl něco z toho ukázat. Pro jistotu to ale prolnu i nějakýma normálníma fotkama.

Read more

Novej design, novej brand

O tom jak by měl vypadat vizuál celý mý značky jsem nikdy neměl ani páru. Teda jo, měl. Jenže na to, abych mohl nosit takovej design, jsem se pořádně nikdy necítil. Je to něco jako sako. To si taky neoblíknu pokud se na to prostě necítím. Takže jsem zezačátku volil jednoduchej a seriózní design, kterej o sobě ale vlastně nic neprozradil. Vypadalo to neutrálně, vážně … a hlavně nudně. A já vždycky chtěl, aby moje logo a celkovej vizuál hned z fleku udal jasnej pohled na věc.

Aby byl zajímavej už na první pohled. Aby bavil a aby bylo jasný, že to není nic tuctovýho a něco, co člověk vidí všude a na každým rohu. Něco jinýho, něco novýho a hlavně něco, co vybočuje svým vlastním stylem.

Read more

Zrzavá Katte

dscf8950

Katte

Praha, Fujfilm, Business Animals a taky Katte. Strávil jsem v Praze zase několik dní a tohle jsem měl na programu. Takže tady je další set fotek, tentokrát s touhle zrzkou, která jen tak mimochodem dělá do kriminalistiky. Cool, ne? Read more